Zamów receptę

Aktualnie obowiązujące przepisy umożliwiają wystawienie recepty na leki stosowane w chorobach przewlekłych bez konieczności przeprowadzenia każdorazowo badania Pacjenta.
Oznacza to, że w przypadku niektórych chorób Pacjenci mogą otrzymać recepty na swoje leki bez konieczności odwiedzania lekarza (w okresie pomiędzy kolejnymi wizytami kontrolnymi).
Nie oznacza to jednak, że można uzyskać recepty na dowolne leki.

Aby uniknąć nieporozumień prosimy o zapoznanie się z najważniejszymi zasadami składania zamówień na leki:

 • Bez kontaktu z lekarzem można otrzymać recepty na leki stosowane w chorobach przewlekłych o ile w dokumentacji Pacjenta znajduje się informacja na ten temat.
 • Jeżeli lekarz z innej placówki (np. w trakcie hospitalizacji lub podczas wizyty w poradni specjalistycznej) zmodyfikował sposób leczenia to należy dostarczyć do Przychodni pisemną informację o tym fakcie podpisaną przez tego lekarza (np. wypis ze szpitala lub zaświadczenie z poradni AOS).
 • Leki mogą zostać wypisane wyłącznie osobom ubezpieczonym, w oparciu o weryfikację w systemie EWUŚ
 • Nie przyjmujemy „zamówień” na skierowania, wnioski, zaświadczenia i inne.
 • Czas realizacji zamówień to co najmniej 3 dni robocze.
 • W razie jakichkolwiek wątpliwości lekarz ma prawo odmówić realizacji całości lub części zamówienia. W takich sytuacjach wymagany jest kontakt osobisty (wizyta u lekarza).

W związku z wprowadzeniem e-recepty pacjent, który założył Internetowe Konto Pacjenta (IKP) po złożeniu zapotrzebowania na leki otrzymuje SMS z 4-cyfrowym kodem lub e-mail z załączoną w PDF informacją o e-recepcie. Jeśli pacjent nie otrzyma wiadomości sms/maila lub nie posiada IKP, wówczas prosimy o kontakt z rejestracją w celu uzyskania kodu do e-recepty telefonicznie.

Więcej informacji na temat e-recepty oraz instrukcja założenia Internetowego Konta Pacjenta.

 

Zamów receptę na miejscu

pobierz plik do druku, wypełnij i przynieś do nas.

Zamów receptę online

Skorzystaj z formularza on-line poniżej i zamów receptę.*

*usługa dotyczy Pacjentów zadeklarowanych do POZ w naszej Placówce.

  Formularz zamawiania recepty przez Internet


  Akceptowane są plki JPG, PNG oraz PDF.

  oświadczam, że aktualnie nie przebywam w szpitalu.
  oświadczam, że stan mojego zdrowia jest stabilny i nie obserwuję u siebie niepokojących objawów wymagających konsultacji lekarskiej w celu zmiany leczenia lub modyfikacji dawki przyjmowanych leków.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez placówkę medyczną Centrum Opieki Medycznej EXTRA-MED Sp. z o.o. wprowadzonych przeze mnie danych wyłącznie w celu realizacji zamówionych recept oraz innych usług medycznych świadczonych przez ten podmiot.